Cinsellikte Gerçekçi Olmak İyidir

blog 4 Ekim 2016

Ülkemizde cinsellik çok fazla dile dökülmediği için kişiler bu konuda ne düşüneceklerini, bu eylemden neler bekleyeceklerini, neyle karşılaşacaklarını pek bilmemektedir. Hal böyle olunca da yaşanan ilişkilerde cinsellikten beklenen sonuç alınamamaktadır. Özellikle de kadınlar cinsel açıdan çoğu zaman tatmin olamamaktadırlar. Hatta bundan da öteye bunu partnerlerine asla söylemeyip üstüne birde rol yapmayı tercih etmektedir. Hal böyle olunca da erkek hiçbir zaman gerçek duyguları anlamadan sadece kendisini düşünerek cinsel hayatına devam etmektedir. Ona göre karşı bayanda gerekli zevki alıyor ve onunla aynı şeyleri istiyordur. İşte bayanlar burada gerçek duygularını söylemeyip hallerinden oldukça memnun gözüktükleri için erkek hiçbir zaman bu durumu anlamak için çaba sarf etmez ve kadın içinde bu durum her geçen gün dayanılmaz hale gelmektedir.
Halbuki kadınlar duygularını, hissettiklerini ve istediklerini açıkça belli etseler erkekte davranışlarını ona göre şekillendirerek kadının istek ve arzularına göre harekete geçebilir. Bu da ilişkiye daha gerçeklik ve mutluluk olarak geri döner. Erkek kadının neden zevk alıp almadığını, ne istediğini, nelerden hoşlandığını bildiği zaman bunları göz önünde bulundurarak ona göre davranır ve kadını gerçek anlamda memnun etmek, isteklerini yerine getirmek için elinden geleni yapar. Böylece kadında ilişkide mutluluğu yaşayarak kendi içinde rol yapmaktan, mutluymuş gibi davranmaktan kurtularak gerçek mutluluğa doğru adım atabilir. Bu durumda ilişkinin daha açık, net ve mutlu bir şekilde ilerlemesine ortam hazırlar.
Erkekler için cinsellik konusu oldukça önemli olduğu için kadında bu konuda açık olarak ona yardımcı olursa bu iş bir görev olmaktan çıkıp iki tarafa da zevk vermeye başlar. Erkekte gerçekleri bildiği ve ona göre davrandığı için gerçek duygularla bir ilişki yaşadığını bilir ve kendinden emin bir şekilde adımlarını atar.
Cinsellik erkek için önemli bir kavram olduğu için bu konuya olduğundan daha fazla önem verirler. Kadının bu konuda numara yaptığını fark ederse bu durumdan memnun olmaz, yetersiz olduğunu düşünür, bunalıma bile girebilir. Bunun sonucunda da çareyi dışarıda aramaya başlayabilir. Çünkü ona göre sevgilisi onu istememekte, onla yetinmemekte ve gerçek duygularını onunla paylaşmamaktadır. Onun kandırdığını ve onunla zorla birliktelik yaşadığını düşünebilir. Bu da erkeği başka kadınlara doğru itmek olur. Erkek onunla olmaktan gerçekten memnun olan ve ona iyi hissettiren kadınlara doğru adım atmaya başlar.
Cinsellik erkeklerin hassas noktası olduğu için bu konuda hassalık isterler. Karşı tarafın onlara açık bir şekilde kendini ifade etmesi önemlidir. Zaten cinsellikte herkes açık konuştuğu zaman karşısındaki kişinin nelerden hoşlanıp hoşlanmadığını bilerek ilişkiyi o şekilde yürütmektedir. Bu da daha sağlıklı ve daha ateşli zamanlar sağlar. Çünkü herkes karşı tarafı memnun etmek için onun hoşlandığı şeylere ağırlık vererek karşısındaki memnun etmeye çalışmaktadır.

No Tags

1150 total views, 1 today